AKTUALITY


14.11.2021

Vzhledem na časté nejasnosti ohledně izolací a karantén zveřejnuji následující:

Metodický pokyn hlavní hygieničky ke karanténám a izolacím - info z webu

Pravidla pro izolace

Izolace v délce minimálně 14ti dnů se nařizuje osobě s pozitivním PCR, nebo s pozitivním Ag testem a příznaky.

Izolace se ukončuje u osoby bez příznaků po uplynutí 14ti dnů. U osob s příznaky se ukončuje minimálně po uplynutí 14ti dnů přičemž poslední tři dny je pacient bez příznaků.

Izolace se ukončuje bez provedení PCR testu.

Pravidla pro karantény

minimální délka karantény je 7 dnů od posledního kontaktu s pozitivně testovanou osobou. 5 - 7 den má být proveden PCR test s tím, že pokud je tento test negativní, tak se karanténa ukončí po 7 dnech. Pokud test není proveden, ukončí se karanténa po uplynutí 14ti dnů od posledního kontaktu s pozitivně testovanou osobou.

Do karantény se nedávají pacienti se základním očkováním před nejméně 14ti dny.

KHS řeší se vším všudy karantény (zdravé pacienty) a praktik řeší izolace (nemocné - tj. buď s pozitivním testem, nebo příznaky)


9.11.2021

Očkování proti Covid-19

11.11.2021 zahajujeme očkování proti Covid-19, a to jak přeočkování 3. dávkou, tak i pro zájemce, kteří dosud očkováni nebyli.

Očkování bude probíhat do odvolání každý čtvrtek mezi 8:30 a 10:30 hod., bez objednání. Tento čas je vyhrazen pouze pro očkování!

K přeočkování 3. dávkou máme k dispozici mRNA vakcínu Comirnaty od fy Pfizer a BioNTech.

Pro dosud neočkované máme vakcínu Comirnaty (Pfizer a BioNTech), která je dvoudávková - 2. dávka je po 3 týdnech po první dávce, a jednodávkovou vakcínu Janssen (J&J).


Každý den dopoledne do odvolání ordinujeme pouze do 10:00 hodin, v pondělí odpoledne ve Dvorcích do 15:00, ve středu odpoledne v Moravském Berouně do 14:00. Zbývající čas bude vyhrazen pro telefonické konzultace, testování a administrativní činnost spojený s testováním a plánovaným očkováním. 


 Dle nařízení vlády, ve zdravotnických zařízeních ve kterých se poskytuje ambulantní péče od 25.2.2021 platí

povinné nošení respirátoru FFP2/KN 95.  Tímto vyzýváme všechny, aby toto nařízení dodržovali!

04.11.2021

Očkování proti chřipce a pneumokokovým infekcím

Očkování proti chřipce mají hrazené senioři nad 65 let a další zákonem vyjmenované skupiny zdravotně oslabených a rizikových pojištěnců. V sezóně 2021-2022 jsou plně hrazené čtyřvalentní vakcíny.

Pojištěncům nad 65 let, kteří ještě nemají očkování vakcínou proti pneumokokovým infekcím, doporučujeme tuto vakcínu aplikovat také (hrazeno z VZP).

Obě vakcíny je možné podat současně.

Cena očkování proti chřipce pro výše jmenované je zdarma, pro samoplátce je 650,- Kč (vakcína + aplikace).